Spontánní bubnování

Dana Jirkalová: Tento druh setkání miluji!

Přišla jsem na Spontánní bubnování, tanec a zpěv do čajovny Šamanka lehce unavená. Stále  podléhám stresu, že dostatečně nestíhám, a všude resty.

Je mi příjemné, že uprostřed potemnělé místnosti hoří solné lampy, a tak mám pocit společného ohně.  Sedám si, dostávám buben, začínáme. V rytmu s ostatními uvolňuji svá napětí, uvolňuji si vědomě krční páteř a vím, že při dostatečném uvolnění a v rytmu bubnů a uvolnění ve zpěvu si sama sebe poléčím.

Sueneé dává svá první HEJA HEJ. Díky jeho HEJ se postupně uvolňují i moje hlasivky, čím dál větší uvolnění a svoboda. … A troufám si také. … Zprvu nesměle (učili mne kdysi být zticha), postupně si dovoluji víc a víc. No a už jsem DOMA. Doma ve svém hlasu, a šťastná!

Bubnování se jemně ztišuje, a hlasy dostávají prostor. Slyším vedle krásný ženský hlas (jménem Linda), který se mému hlasu líbí. Jsme k sobě jemně přistrčeny, stojíme vedle sebe, naše hlasy se proplétají, inspirují, hovoří spolu. Je mi velmi krásně. Naše společná píseň pak přirozeně končí. Objímáme se.

Tento druh setkání miluji! Jsem za ně neskonale vděčná. Pokaždé, když se takový zázrak stane.

Tento večer byl pro mne mimořádný ještě tím, že odněkud zazněly housle. – K bubnům!? To by bylo na další drobný příběh.  – A byla to taková magická síla! Té ženě, kterou neznám, moc děkuji.

Dana Jirkalová


Děkuji Daně za hezkou vzpomínku na poslední setkání, které se konalo 13.02.2014. Přijďte také mezi nás na Spontánní bubnování, tanec a zpěv do čajovny Šamanka každý druhý čtvrtek. Termíny najdete v kalendáři.

Exit mobile version