Spontánní bubnování

IKEA Černý Most: Švédský Midsommar

Bubny, tanec a zpěv

Bubny, tanec a zpěv

Midsommar je pradávný švédský svátek světla, léta a pospolitosti. To by bylo, abychom na jeho oslavách chyběli! Proto když organizátorka midsommarovských oslav paní Renata Lišková připravovala program pro oslavu Midsommaru pro IKEA Černý Most, vzpomněla si na nás a pozvala nás, abychom se oslav zúčastnili a ozvláštnili je rytmy bubnů, hrou na koncovku a ladnými pohyby břišní tanečnice!

V pátek, 25.06.2010 jsme už před 15. hodinou byli připraveni před vchodem do Ikey Černý Most, pod paprsky horkého letního slunce na rudém koberci pod pódiem, s mikroporty na hlavách a bubny nažhavenými – a show mohla začít! Sluníčko pěkně připalovalo, dětí přibývalo a brzy z našich 15-ti bubnů nezbýval volný ani jeden. Děti i rodiče se chopili i chřestítek a odvážlivci na sebe oděli šátky s penízky, aby se od naší krásné břišní tanečnice přiučili ladné taneční pohyby… a dětem to opravdu šlo, dokonce se k tanci připojila i jedna odvážná maminka! Ve čtyřech vstupech po půlhodině jsme předvedli naše umění a děti se mohly vystřídat na bubíncích a vyzkoušet si oslavy v rytmu bubnů, koncovky a orientálních tanců společně s námi.

Mezi našimi vstupy se děti i rodiče mohli v průběhu pátku podívat na představení loutkového Dřevěného divadla. A pak zase hurá na bubny!

V sobotu jsme se sešli opět ve stejném složení, Sueneé (organizátor + bubny), Martina Marková (bubny, koncová píšťala), Martina Vavrochová (bubny, zpěv), Hana Janoušková (bubny) a naše úžasná břišní tanečnice Daniela Renčová.

A show pokračuje! Tentokrát se naše představení prokládala s klaunem Hubou a Kouzelným čarováním s malováním, kde účinkoval profesor Zlomtužka. Odpočinout si rodiče i děti mohli opět v rytmu bubnů, koncovky a orientálního tance!

Nožky orientální tanečnice Daniely běhaly po koberci tak ladně, jakoby se vznášela, boky, břicho a paže se vlnily v rytmu bubnů a uchvacovaly svou vášnivostí a lehkostí pohybu. Hebký červený šátek vlál ve větru, korálky se na slunci třpytily a penízky zvonily. Byl nádherný slunečný den, takový, jaký si pod létem představujeme.

Když jsem se podívala na zaplněný koberec, zahřál mě u srdce příjemný pocit úspěchu. Všech 15 bubnů, dešťová hůl i chřestidla, vše bylo rychle rozebrané. Viděla jsem děti i odvážné dospěláky, jak pod vedením Sueneého zkouší své první bubnovací krůčky. Bum, bum – jedna, druhá, obě ruce – vyšší či  nižší dunivý zvuk se ozýval mezi chřestidly, zvukem koncovky a zpěvem. Uprostřed nich se za mistrného vedení Daniely hlouček dívek různého věku snažil rozpohybovat své boky a rozvlnit ruce hned nahoru, hned dolů. Šátek s penízky kolem jejich boků stříbrně zvonil. Atmosféra byla plná radosti, nadšení, zvídavého zkoušení a mezitím vším ten, který vzácné okamžiky zachytil pro nás i všechny ostatní – fotograf Michal Děták.

Publikum spolu s námi bylo spokojené a náš tým se těší na další akci. Potěšit malé i velké milovníky hudby můžeme na požádání přijet i k Vám! Pro inspiraci Vám nabízíme galerii fotek z akce.

Bubny, tanec a zpěv
Exit mobile version