Spontánní bubnování

Oáza velblouda Blouda v Zátoce pláňat

Ve středu 24.8.2011 se Hudebně taneční skupina  Sueneé vydala na výlet. Jedna naše členka, orientální tanečnice Klára Adámková, toho času dlela v Oáze velblouda Blouda v Zátoce pláňat jako vedoucí oddílu Tuláci Malešice a také jím pořádaného letního stanového tábora v Keblově. Mladí ochránci přírody pod vedením Kláry už na nás čekali, naše auto pobralo Sueneého, Martinu Markovou, Natálii Šimončičovou a hromadu bubnů a dalších hudebních nástrojů – a za pomoci kouzelné škatulky GPS jsme odjeli do pouště hledat bájnou Oázu velblouda Blouda.

Dorazili jsme do zapomenutého kouta přírody, kde se Oáza nacházela. Les, vodní nádrž, sluníčko… co víc jsme si mohli přát! Nejdřív jsme prozkoumali terén a když největší horka opadla, u ohně jsme rozdali Tulákům bubínky a show mohla začít. Vedoucí tábora Klára se proměnila v orientální tanečnici, z čehož měly radost především holčičky, které se k jejímu výkonu přidaly a hned jsme měli tanečnic několik. Šlo jim to výborně a zbytek  Oázy se snažil seč mohl, aby pomocí hry na africké bubny jembe vytvořil orchestr, na jehož hru by se mohly tanečnice předvádět. Martina bubínky osvěžila hrou na koncovou píšťalu a Sueneé použil i svůj hlas a tím celek doplnil.

Naše hraní se líbilo i dvěma přítomným pejskům bernardýnům, a to až natolik, že sice na bubny nehráli, to jim nešlo, ale aspoň jeden pořádně olízali. Na památku.

V Oáze bylo tak krásně, že se nám nechtělo domů, a tak jsme přenocovali. Vzpomněli jsme si na dětská léta na pionýrských táborech a nastěhovali se do stanů s podsadou. Jak to bylo romantické! Ovšem jen do doby, než přišla bouřka a s ní obrovský vítr a liják. Stany ale vydržely, my taky a tak jsme si mohli druhý den zahrát ještě jednou.

Příští rok třeba zase u vás!

Exit mobile version