Spontánní bubnování

Slavnostní otevření zámku Berchtold

Orientální tanečnice na Berchtoldu

Orientální tanečnice na Berchtoldu

V sobotu 4.6.2011 jsme spěchali na zámek Berchtold, který slavil svoje otevření velkou společenskou akcí, jejíž součástí jsme byli i my, Hudebně taneční skupina Sueneé. Přijeli jsme v hojném počtu! Sueneé jako organizátor a duše celé akce a také spontánní bubeník, Martina Marková jako spontánní bubenice a hráčka na koncovou píšťalu, spontánní bubenice Martina Vavrochová a Eva Tomšů, krásné orientální tanečnice Eunawyn a Byakko a nesmělo chybět technické zázemí, fotograf Bedřich Janoušek, kameramanka Hannah Suzaku a Michal Děták jako „bodyguard“. Dorazili jsme a show mohla začít!

Krásný a obrovský areál zámku Berchtold byl plný dětí, rodičů a organizátorů, a že bylo na co se koukat. Kolem dokola bylo plno stánečků, atrakcí pro děti, dobrot a na trávníku před zámkem parkovali veteráni – historická vozidla, která měla při příležitosti slavnostního otevření zámku Berchtold svoji výstavu. Pro děti hrálo loutkové divadélko, a děti samy tančily přímo před zámkem za zvuků country hudby.

A do toho všeho – Hudebně taneční skupina Sueneé se svým bubnovacím a tanečním workshopem! Prostor jsme dostali v pravé poledne, a i přes polední slunce se k nám nahrnulo několik desítek malých i velkých bubnů chtivých zájemců! Více než 30 bubnů a dalších hudebních nástrojů bylo rozebráno a show mohla začít. V rytmu bubnů a koncové píšťaly se vlnily naše tanečnice a strhly s sebou i další účastníky, zejména malé holčičky, kterým jsme zapůjčili penízkové šátky, aby se mohly cítit také jako princezny. (Za zmínku též stojí, že se mezi tanečnice vmísila i místní bílá paní.) Více než hodinu jsme bubnovali, tančili a zpívali na horkém slunci a výborně jsme si to užili, my i hosté!

Na zámku Berchtold jsme jistě nebyli naposled a těšíme se na Vás i při jiných příležitostech.

Orientální tanečnice na Berchtoldu
Exit mobile version