Spontánní bubnování

Základní škola A. Baráka v Lovosicích

Lovosice v rytmu bubnů

Lovosice v rytmu bubnů

Blížící se prázdniny jakoby zrychlovaly frekvenci našich vystoupení. Ve čtvrtek 16.6.2011 jsme opět vyrazili s bubínky na cesty, tentokrát do Základní školy A. Baráka v Lovosicích. Tam na nás čekalo překvapení v podobě německy mluvících dětí, které přijely na výměnný pobyt. Ale my jsme se nezalekli, protože jazyk bubnů je jednotný pro Čechy i Němce. A show mohla začít!

Téměř padesátka teenagerů a jejich doprovod, zpoloviny česky a zpoloviny německy mluvící, si rozebrala africké bubny jembe, ozvučná dřívka a další nástroje, a dali jsme se do díla. Sueneé koordinoval celou skupinu, Martina Marková hrála na jembe a koncovou píšťalu, Hana Janoušková na jembe, Klára Adámková jako orientální tanečnice a tým doplňoval Bedřich Janoušek, který dělal fotodokumentaci.

Účastníci si vyzkoušeli bubny, a hned pro ně byla připravena další zábava: břišní tance! Tentokrát se nedali zahanbit ani kluci, kteří neohroženě oblékli šátky s penízky a šlo jim to výborně.

Lovosice v rytmu bubnů

Bubínky si s námi můžete přijít vyzkoušet i vy – hned v sobotu 18.6.2011 od 14 hodin nás můžete přijít podpořit na Dětský den adoptivních a pěstounských rodin do areálu Dětského centra Fakultní Thomayerovy nemocnice v Sulické 120 Praze 4 Krči. Zahrajme dětem a s dětmi!

Exit mobile version