Den otevřených dveří se Spontánním bubnováním

Plánujete ve Vaší firmě den otevřených dveří pro rodinné příslušníky Vašich zaměstnanců nebo pro veřejnost? Nabízíme Vám speciální program Den otevřených dveří se Spontánním bubnováním.

Jde o nevšední zážitek s rytmickými a dechovými hudebními nástroji jako jsou africké bubny djembe, šamanské rámové bubny, chřestidla, ozvučná dřívka, dešťové hole, koncové píšťaly, dále pak tanec s orientálními šátky či improvizovaný tanec. Samozřejmě budeme využívat i vlastní hlas.

Děti a jejich rodiče mají jedinečnou příležitost se dobře bavit a vyzkoušet si:

  • hru na jednotlivé hudební nástroje: bubny, koncovky, dřívka, atp.,
  • práci s hlasem,
  • pohyb v rytmu hudby, kterou budeme společně tvořit,
  • týmovou spolupráci bez ohledu na to, zda se znají, nebo vidí poprvé

a tím získají více sebevědomí a důvěry v sebe a spřízněný kolektiv.

Program je vhodný jak pro děti, tak pro jejich rodiče. Je koncipován jako několik dílčích vstupů během celého dne. Vstupy mohou být například každou druhou půlhodinu a nebo podle zájmu účastníků dne otevřených dveří. Předpokládáme, že během dne otevřených dveří bude i další doprovodný program, takže se účastníci budou u nás střídat. V jeden okamžik jsme schopni nabídnout nástroje až 80 účastníkům.

Účastníci dostanou k zapůjčení africký buben djembe. Naučí se, jak na tento buben hrát – jak na něj „vyloudit“ různé zvuky. Rytmus bubnů doprovodíme zpěvem známých lidových písní nebo indiánským pokřikem. Můžeme také na místě společně vytvořit improvizovanou písničku.

Účastníci si též vyzkouší hru na lidový slovanský nástroj zvaný koncová píšťala. Tanečnice nás provede prvními krůčky ze svého orientálního umění. K tomu zapůjčí i orientální šátky. Každý si může z pestré palety možností vybrat to, co mu je nejbližší, nebo postupně vyzkoušet všechno.

Rádi byste něco takového zažili i na Vašem dni otevřených dveří? Kontaktujte nás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Spontánní bubnování®

Česky English