Akademie nadání si nás oblíbila

Hudebně taneční skupina Sueneé a děti z Akademie nadání

V pondělí 1.8.2011 jsme zavítali znovu na náš oblíbený zámek Berchtold, abychom již podruhé nejen bubnovali pro děti i dospělé z občanského sdružení Akademie nadání z Plzně. Tentokrát nám snad poprvé počasí moc nepřálo, trávník byl nasáklý vodou, tak naše hraní hostila místnost, která jinak slouží jako vnitřní minigolf: koberec vypadal jako trávník a v podlaze byly díry! To nás ale neodradilo, naopak tanečnice byla ráda, že má rovný povrch pro vlnění se v rytmu bubnů, bubny a další nástroje byly připraveny a my jsme mohli začít!

Hudebně taneční skupina Sueneé se tentokrát sešla ve složení: hlavní organizátor a bubeník Sueneé, bubenice a hráčka na koncovou píšťalu Martina Marková, bubenice Hana Janoušková, bubenice Natálie Šimončičová, bubenice Eva Tomšů, orientální tanečnice Klára Adámková, hostující bubenice Hanka Dobešová a jako technický doprovod Bedřich Janoušek a Jiří Dutka.

Děti si pod vedením Sueneého nejprve vyzkoušely svůj hlasový potenciál, Sueneé je vyzval: tak a teď zakřičte! a děti se nenechaly pobízet. Vždyť kdy jindy si můžou jen tak beztrestně zařvat? Budova vydržela a my jsme se pustili do méně zničujícího, ale také hlasitého hraní na bubny. Bum, bum. Dětem to moc dobře šlo, stejně tak i doprovodu. Bubny doplňoval zvuk koncové píšťaly a dalších rytmických nástrojů, dřívek a chrastidel. Děti zapojily i své hlasivky a pak již přišla na řadu Klára se svým orientálním tancem, ke kterému vyzvala holky i kluky. Šátky s penízky i bez penízků se na bocích tanečnic a tanečníků jen vlnily a najednou se v místnosti oteplilo, jak se tanečnice a tanečníci pohybovali. Šátky si děti prostřídaly a ani se nám nechtělo skončit!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Spontánní bubnování®

Česky English