Čertovské Mikulášské bubnování

Čertovské bubnování

Na Mikuláše jsme se jako Hudebně taneční skupina Sueneé sešli ve složení: Sueneé – organizace, bubny, Martina Marková – koncová píšťala, tanečnice čertice Daniela Renčová, Hanka Janoušková – bubny a Bedřich Janoušek – fotograf, abychom společně s čerty, anděly a Mikuláši pobavili předškolní i školní děti z pražského Klubu JUNIOR. Jako speciální host, pocházející až z daleké Velké Británie, si s námi na bubny zahrál Dennis Lammas.

Akci pořádalo Humanitární sdružení PROTEBE, zastoupené objednatelnou Zdeňkou Kapicovou a klub VYŠEHRADSKÝCH VČELAŘÍKŮ za podpory MČ Praha – Libuš a Klubu Junior Praha 4.

Dorazili jsme s předstihem, abychom se na děti připravili a abychom v pět hodin odpoledne mohli začít. Venku byla pěkná sněhová nadílka, atmosféra jako dělaná na předvánoční Mikulášskou oslavu. A že čertů, Mikulášů i andělů přišlo hned několik! Pár menších dětí se čertů sice bálo, ale jakmile jsme začli bubnovat, rychle je ostych přešel. Sueneé děti zapojil nejdříve hraním na dřívka, a za chvíli už přišly na řadu bubny a bubínky. A taky naše skvělá tanečnice Daniela, která byla také převlečena za čertíka. A že jí to šlo! Zkrátka nepřišly ani holčičky, kterým Daniela půjčila šátky a spolu si zatančily, zatímco my ostatní jsme jim k tomu pěkně bubnovali. Na své si přišli o rodiče, kteří děti ve hře na bubny náležitě podpořili.

Děti, rodiče i organizátoři byli s akcí spokojeni a my se těšíme na další spolupráci!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Spontánní bubnování®

Česky English