Kouzelný Beltine v rytmu bubnů 2011

Beltine oheň

Ve čtvrtek 28.4.2011 jsme odjeli na horskou chatu Roxana do Rokytnice nad Jizerou do Krkonoš a s sebou jsme si přivezli teplo a sluníčko… přesně tak, jak to na oslavě Beltinu má být. Sešlo se nás osm, čtyři ženy (zleva doprava: Eva, Martina, Kamila, Martina), čtyři muži (Karel, Radek, Sueneé, Matyáš) a jeden pes (Kimi), a proud plný zábavy v rytmu bubnů mohl začít.

Program byl nabitý, den jsme začínali diskotékou a uléhali také v rytmu hudby. Každý den jsme bubnovali, vyzkoušeli jsme si i karaoke, tančili jsme jako o závod. Radek s sebou přivezl koncovky, takže ani o tento tradiční nástroj jsme nebyli ochuzeni. Vyšlápli jsme si sjezdovkou na kopec a bubnovali s větrem o závod, a s nádherným výhledem do krajiny. Večer jsme se potili v sauně a odvážlivci si zaplavali v ledovém venkovním bazénku. Jídlo nám vařili tak skvělé, že jsme se po něm skoro ani nehli, ale vždy jsme se překonali a bubnováním a tancem žaludky sklepali.

Došlo i na klidnější aktivity, řada přišla i na spontánní kreslení a v neposlední řadě i na rodinné konstelace, kde si řada z nás sáhla hluboko do svých sil. A pak přišla na řadu příprava na Beltine. Ženy a muži se rozdělili, ženy se dělaly krásnými a muži připravovali oheň. Po večeři mohla oslava začít! Ani jsme se nenadáli, a už jsme měli spoustu malých obdivovatelů – dětí, které byly v Roxaně na školce v přírodě. Obrovský oheň pro ně byl velkým zážitkem, a podělili jsme se i o bubny a Radek o koncovky. Později, když šly děti spát, jsme si skočili přes oheň pro přání… a kouzelný večer zakončili hlasitým karaoke téměř do půlnoci… A v neděli jsme karaoke zopakovali, na závěr kurzu a na rozloučení… a protože se nám ještě nechtělo jet domů, poprosili jsme karty, aby nám naznačily, co jsme si z kurzu odnesli… vesměs jsme dostali samé pozitivní informace. Co bychom mohli chtít víc!

Ani se nám nechtělo odjet, odjížděli jsme naladění, rozvibrovaní, i trochu unavení, a já se těším na další běh Víkendu v rytmu bubnů – na podzim Samhain a za rok znovu Beltine na stejném místě. Jste zváni!

 

 

 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

2 Responses to Kouzelný Beltine v rytmu bubnů 2011

 1. Setty napsal:

  Podle toho, jak jste mi vyprávěli, oslavy byly bujaré! Ty fotečky jste dělali na začátku, že? Moc pěkné, určitě sem vložte další, ať se mohu kochat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Spontánní bubnování®

Česky English