Neratovice: Spontánní bubnování na dětském dnu

Dětský den v Neratovicích

Jedna z atrakcí programu Dětského dne Neratovice, který se koná zítra, tedy v sobotu 31. května od 10:00 v parku u Městského kina, bude bubenický kruh.

Nejde o pouhé představení, ale o skutečnou aktivitu. V bubenickém kruhu může hrát opravdu každý i sebenetalentovanější člověk a přesto je to skvělý zážitek.

Společnost Spontánní bubnování přiveze 3 šamanské bubny, 25 afrických bubnů djembe a další rytmické nástroje, kterých se chopí účastníci bubenického kruhu, ať už děti všech věků či jejich doprovod.

Fasilitátor (z anglického facilitator), což je vlastně takový dirigent bubenického kruhu pak gesty a pohyby pomáhá účastníkům kruhu chytit společný rytmus, zrychlovat či zpomalovat, zvyšovat či snižovat hlasitost, apod.

Účastníci bubenického kruhu se brzy sehrají, vnímají hru jeden druhého a vznikají z toho nečekaně povedené hudební improvizace nehudebníků.

Spolu s bubenickým kruhem přijde na dětský den také orientální tanečnice, která nejenže bude orientálně tančit, ale bude také děti učit některé taneční kreace.

Bubenický kruh s orientální tanečnicí jsou v odpoledním programu Dětského dne Neratovice, tedy od 14:30.

V případě deště se bubnování schová do jednoho ze stanů, které na místě budou.

Zdroj: Neratoviny.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Spontánní bubnování®

Česky English