Kouzelný Beltine v rytmu bubnů 2011

Beltine oheň

Ve čtvrtek 28.4.2011 jsme odjeli na horskou chatu Roxana do Rokytnice nad Jizerou do Krkonoš a s sebou jsme si přivezli teplo a sluníčko… přesně tak, jak to na oslavě Beltinu má být. Sešlo se nás osm, čtyři ženy (zleva doprava: Eva, Martina, Kamila, Martina), čtyři muži (Karel, Radek, Sueneé, Matyáš) a jeden pes (Kimi), a proud plný zábavy v rytmu bubnů mohl začít.

Program byl nabitý, den jsme začínali diskotékou a uléhali také v rytmu hudby. Každý den jsme bubnovali, vyzkoušeli jsme si i karaoke, tančili jsme jako o závod. Radek s sebou přivezl koncovky, takže ani o tento tradiční nástroj jsme nebyli ochuzeni. Vyšlápli jsme si sjezdovkou na kopec a bubnovali s větrem o závod, a s nádherným výhledem do krajiny. Večer jsme se potili v sauně a odvážlivci si zaplavali v ledovém venkovním bazénku. Jídlo nám vařili tak skvělé, že jsme se po něm skoro ani nehli, ale vždy jsme se překonali a bubnováním a tancem žaludky sklepali.

Došlo i na klidnější aktivity, řada přišla i na spontánní kreslení a v neposlední řadě i na rodinné konstelace, kde si řada z nás sáhla hluboko do svých sil. A pak přišla na řadu příprava na Beltine. Ženy a muži se rozdělili, ženy se dělaly krásnými a muži připravovali oheň. Po večeři mohla oslava začít! Ani jsme se nenadáli, a už jsme měli spoustu malých obdivovatelů – dětí, které byly v Roxaně na školce v přírodě. Obrovský oheň pro ně byl velkým zážitkem, a podělili jsme se i o bubny a Radek o koncovky. Později, když šly děti spát, jsme si skočili přes oheň pro přání… a kouzelný večer zakončili hlasitým karaoke téměř do půlnoci… A v neděli jsme karaoke zopakovali, na závěr kurzu a na rozloučení… a protože se nám ještě nechtělo jet domů, poprosili jsme karty, aby nám naznačily, co jsme si z kurzu odnesli… vesměs jsme dostali samé pozitivní informace. Co bychom mohli chtít víc!

Ani se nám nechtělo odjet, odjížděli jsme naladění, rozvibrovaní, i trochu unavení, a já se těším na další běh Víkendu v rytmu bubnů – na podzim Samhain a za rok znovu Beltine na stejném místě. Jste zváni!

 

 

2 Responses to Kouzelný Beltine v rytmu bubnů 2011

  1. Setty napsal:

    Podle toho, jak jste mi vyprávěli, oslavy byly bujaré! Ty fotečky jste dělali na začátku, že? Moc pěkné, určitě sem vložte další, ať se mohu kochat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Spontánní bubnování®

Česky English