Letní tábor na Novopacké boudě

Hudebně taneční skupina Sueneé a děti z LT

Naše Hudebně taneční skupina Sueneé si o víkendu užívala… s dětmi a vedoucími z letního tábora v Krkonoších na Novopacké boudě. Hlavní vedoucí Martina Ježková nás pozvala na sobotu 9.7.2011, abychom odpoledne a večer prozvučeli v rytmu bubnů. A že nám to šlo!

Jedno auto vyrazilo z Prahy ve složení: Sueneé (organizátor, bubny), Martina Marková (koncová píšťala, bubny), Martina Vavrochová (bubny) a spousta bubínků a dalších nástrojů… a v Mladé Boleslavi jsme přibrali další auto, které vezlo dvě skvělé orientální tanečnice – Uršulu Hubínkovou a její kolegyni z Francie LiliAurélie Bottazzi, a další dvě malé pomocnice, Elenku a Aničku, Uršuly dcerušky.

Na místo určení jsme dorazili v poledne, dostali jsme královský oběd… a po polední pauze jsme šli zkoušet. Nejdřív větší děti, pak menší děti… trénovali jsme odděleně, aby se na každého dostalo… bubnovali jsme jak o závod, počasí jsme si přivezli s sebou – celé odpoledne svítilo sluníčko! Bubny, hlasy, koncovka, tanečnice… holčičky dostaly šátky s penízky a tancovaly spolu s tanečnicemi, a zahanbit se nedali ani kluci! Tančili jedna radost.

Konečně nastal večer, čas táboráku a bubnování, zpívání a tančení. Večerní program byl proložen vystoupeními tanečnic se závoji, hůlkami a dokonce i s šavlí! Můžete se podívat na táborové fotkyvidea, kde je vše pečlivě zadokumentováno nejen pro rodiče dětí. Vedoucí také hráli na kytary, děti na flétny a vše se promísilo do velkého orchestru, který zněl Krkonošemi až do dáli… sluníčko nad námi zapadalo a my jsme se cítili jako v ráji!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Spontánní bubnování®

Česky English