Mateřské, základní, střední školy a dětské tábory

Hudebně taneční skupina Sueneé a děti z tábora

Co vám můžeme nabídnout?
Nevšední zážitek s rytmickými hudebními nástroji jako jsou africké bubny djembe, šamanské bubny, chřestidla, ozvučná dřívka, dešťové hole, koncové píšťaly. Vaši žáci se během akce naučí hrát na jednotlivé hudební nástroje. Též se naučí pracovat s hlasem, který je jedinečný hudební nástroj každého z nás. Nadšení zájemci si mohou zatančit s našimi orientálními tanečnicemi ve stylových orientálních šátcích.

 

V čem je naše nabídka přínosná právě pro Vaši školu a Vaše žáky?
Zvuk rytmických nástrojů a hudební nástroje samotné jsou nám lidem velmi blízké. Zejména právě rytmické nástroje nás provázejí od úsvitu lidstva a mají bohatou tradici zejména v Africe (konkrétně Mali), Mezopotámii a hojně jsou používány americkými indiány. Koncové píšťaly vycházejí ze slovanské tradice.

Spontánní bubnování, tanec a zpěv je zábavná hra, ve které se každý žák může zapojit a velmi rychle se stát nedílnou součástí velkého kolektivu stejně nadšených hudebníků. Ti během krátké chvilky utvoří jeden živoucí organismus, který tepe ve společném rytmu.

Spontánní bubnování, tanec a zpěv pozitivně podporuje a stmeluje kolektiv žáků. Je to jeden ze způsobů, jak se spolu  naučit komunikovat a vyjadřovat navzájem svoje emoce, pocity a nálady.

Není nutné, aby se žáci učili noty nebo osnovu hry. Zkušený lektor žáky provede prvními krůčky k jejich vlastní inspiraci a podpoří jejich odvahu experimentovat.

 

Kolik žáků najednou se může Spontánního bubnování zúčastnit a kolik času to zabere?
Naše nabídka je určena jak jednotlivým třídám, tak třeba celému kolektivu žáků z více ročníků. Může jít i o výběr žáků v rámci nějakého školního kroužku. Též může jít o celé táborové oddíly nebo táborová družstva.

Doporučená délka akce je 60 až 120 minut. Čas a samotný obsah programu přizpůsobíme věkové skladbě a časovým možnostem konkrétní skupiny.

 

Chcete vědět více? Chcete si nás objednat?
Kontaktujte nás!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Spontánní bubnování®

Česky English