Spontánní bubnování pro Channel Partners, s.r.o.

V polovině června 2012 se uskutečnil „Víkend v rytmu bubnů“ pro jednoho ze členů klubu B4B. Channel Partners, s.r.o., která je subdodavatelskou firmou O2 Telefónica Czech Republic, a.s., pořádala pro své zaměstnance víkendové školení, a úkolem Hudebně taneční skupiny Sueneé bylo zajistit ubytování a stravu účastníků a připravit překvapení v podobě zábavného odpoledne.

Celá akce proběhla v rekreačním středisku Úsvit, které se nachází ve Vanově u Telče – v krásném a klidném přírodním prostředí. Program víkendu byl rozdělen na dva základní bloky. V dopoledním programu se zaměstnanci Channel Partners, s.r.o. seznámili s novými business balíčky pro telefonní a datové služby a celkově novou koncepcí prodeje O2 služeb. V poledne následoval oběd a po krátké pauze se účastníci začali chystat na odpolední překvapení. (Průběh odpoledního a večerního programu byl do poslední chvíle utajován.)

Hudebně taneční skupina Sueneé se představila v plné parádě ve složení: Sueneé (bubny, zpěv), Martina Marková (bubny, koncovka), Natálie Šimončičová (bubny), Radek Musil (koncovky) a naše orientální tanečnice Uršula Hubínková.

Společně jsme vytvořili velký kruh, ve kterém se sešlo kolem 35 účastníků. Každý dostal svůj hudební nástroj: bubny jembe, rámové šamanské bubny, dřívka a někteří zkusili i koncové píšťaly. Každý si vyzkoušel nejdříve jak s bubnem zacházet a po chvíli „osahávání“ se do toho všichni naplno pustili v jednom velkém rytmu. Naše tanečnice Uršula hru doprovodila svými ladnými pohyby. Následně vyzývala účastníky k tanci. Mohli si tak vyzkoušet základní kroky orientálního tance.

Workshop Spontánního bubnování, tance a zpěvu probíhal pod širým nebem téměř tři hodiny. V naprosté euforii jsme se pak rozešli do svých chatek a pak hurá na beach volejbal a nebo se jen válet u vody.

Mezitím se náš tým rozrostl o dva kolegy, Jiřího Barouše a jeho přítelkyni Leonu Valentovou. Jejich úkolem bylo nás bezpečně provést večerním programem, do kterého mnozí vpluli naprosto nepolíbení situací.

Seznámili jsme se s některými šamanskými technikami, o kterých jsme se dozvěděli, že je lze velice efektivně uplatnit i pro business řízení. (Mnozí, nic netuše, se dotazovali na buřty a pití.) Velkým odhalením se následně stalo, že onen oheň zde není ani tak pro buřty, ale pro přechod přes něj. Toto odhalení se stalo pro mnohé překvapením. Někteří hledali odvahu, zda to toho jít. Nakonec se oddělila skupina asi 15 nadšených odvážlivců, kteří podstoupili přípravný rituál a za svitu luny bezpečně několikrát za sebou proběhli po dvoumetrovém koberci z rozžhavených uhlíků.

Z bezprostředních reakcí bylo patrné, že mnozí z nás (hlavně ti, kteří tento rituál absolvovali poprvé) v sobě objevili obrovskou sílu, která nám pomohla překonat strach a získat odvahu pro chůzi po něčem, co mělo zhruba 650°C.

Po krátké diskusi a sdílení bezprostředních zážitků jsme večer završili posezením u baru a diskotékou.

 

Možná si říkáte, proč to všechno?

Žijeme ve světě stresu a potřeby neustálého zvyšování výkonu a potenciálu zaměstnanců, dnešní doba přináší potřebu hledat stále nové cesty a možnosti, jak uspět v konkurenci na rozbouřeném trhu.

Člověk má prakticky neomezenou kapacitu a své schopnosti. Jediné co ho limituje, je on sám – tedy jeho myšlenkový rámec. Jednoduše, podle toho jak se cítí, v jaké pohodě se nachází, jak moc si věří – to jsou určující hranice jeho potenciálu.

Uhoněný a vystresovaný zaměstnanec, na kterého je neustále vytvářen tlak na vyšší výkon, nám z dlouhodobého hlediska nebude tolik přínosný. Chceme-li přesto zvýšit jeho výkonnost, pak je vhodné postupovat nikoliv tlakem, ale uvolněním. Tedy uvolněním přirozené kapacity člověka získáme progresivní možnosti pro jeho posun.

Zapojením vícesmyslové činnosti, působením zvuků, dochází ke změně vnímání skrze vstup do podvědomí člověka. Spontánním bubnováním, tancem a zpěvem dochází ke koordinaci těla a mysli na podvědomé úrovni a tím může dojít k uvolnění přebytečných myšlenek a starostí. Získáte vnitřní klid, osobní vyrovnanost a obnovíte přístup ke kreativitě a nadhledu v osobním i pracovním životě.

I naši předkové bubnovali, tancovali a zpívali, když chtěli získat vnitřní klid a vyrovnanost. Žádali tak dobré duchy a své bohy o pomoc. Dnes nemusíte věřit na duchy a pohanské bohy, a přesto máte před sebou možnost zažít něco nového. V každém z nás je totiž přirozená touha tvořit.

Přechod přes žhavé uhlí je svého druhu očistou těla i ducha. Projdete si při tom vnitřním peklem osobních strachů. Přesto vězte, že na konci cesty čeká ráj! S naší pomocí k jeho branám dojdete bezpečným a klidným krokem. I vnitřní klid a poznání netušených možností vás posune zase o kus dál.

Chcete o nás vědět více? Přijďte si bubnování vyzkoušet od 13. září 2012 a dále každých 14 dní v Čajovně Šamanka, Hálkova 1630/8, Praha 2.

Těsíme se i na vás!
Za tým: Jan Sueneé MAREK

První komentář k Spontánní bubnování pro Channel Partners, s.r.o.

  1. admin napsal:

    Velmi povedená akce. Moc jsme si to užívali.

Spontánní bubnování®

Česky English