Lughnasad 2013

Přijali jsme velice milé pozvání na festival keltské kultury Lughnasad 2013, který probíhal v termínu od 2. do 3. srpna 2013 v Nasavrkách (Chrudim).

Naše účast byla zajištěna na poslední chvíli, takže nás bylo poskromnu. Sešli jsme se jen ve složení: Sueneé a Maike. Naším úkolem bylo stát se nedílnou součástí úvodního průvodu, který celý festival oficiálně zahajoval. Přáním jednoho z pořadatelů bylo, aby v průvodu šli bubeníci.

Téměř na poslední chvíli se k nám připojili přátelé z České pohanské společnosti (ČPS) pod velením Zuzky Eklové, takže jsme vytvořili operativně silnou bubenickou sestavu. Celá akce tedy mohla započít s velkou parádou, jak se na takový Lughnasad sluší a patří.

Děkujeme za milé pozvání jednoho z  druidů, Lugara, který stál při nás, i když ne všechny hvězdy našemu setkání byly z počátku nakloněny. Ve finále jsme si všichni dali za pravdu, že to stálo za to, a že příště to musíme zopakovat! Takže se těšíme na další setkání v novém roce 2014.

Též chci poděkovat skvělé partě nadšenců z ČPS, kteří se zhostili své role naprosto přirozeně a od srdce. Bylo nám s vámi moc krásně! :-*

 

Skupinové foto: Martin Ipser

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Spontánní bubnování®

Česky English