Předškoláci z waldorfské školky

Některé děti se nechaly zlákat orientální tanečnicí k tanci

V pondělí 20.6.2011 dopoledne jsme se vydali směr pražské Petřiny do Waldorfské mateřské školy Dusíkova, kam nás pozvala jedna z učitelek školy Dana Firchová. Sueneé jako organizátor Hudebně taneční skupiny Sueneé a bubeník s sebou měl hejno krásných dam, které ho doprovázely: Martina Marková – bubny, koncová píšťala, Martina Vavrochová – bubny a zpěv, Petra Dibalová – bubny a zpěv, Natálie Šimončičová – bubny a orientální tanečnice Klára Adámková. Bubínky a ostatní nástroje jsme nanosili do krásné zelené zahrady za školkou a čekali jsme na příchod dětí. Mraky se nad námi honily, ale my jsme si přáli, aby bylo sucho. A povedlo se!

Zpoza rohu se začaly trousit první děti, ale ony se netrousily, ony se tak těšily, že skoro až běžely! Jejich zástupy neměly konce, napočítali jsme asi osmdesát předškoláků! Děti byly motivované a stejně tak paní učitelky, které se radostně zapojily do hraní i tance.

Kdo byl rychlejší, půjčil si bubínek. Ostatní měli k dispozici ozvučná dřívka a další rytmické nástroje, a na koho se nedostalo, půjčil si šátek a připojil se ke Kláře a k tanci. Tancůchtivých holčiček i chlapečků byla celá řada! Uprostřed kruhu bubeníků a hudebníků a taky zpěváků, protože orchestr se neobešel bez hlasových doprovodů členů Hudebně taneční skupiny Sueneé i dětí, tancovali paní učitelky, holčičky i chlapečci. A že jim to krásně šlo! Mraky na obloze se nám podařilo rozehnat, takže jsme si užili i sluníčka.

Po hodině hraní, kdy děti nebylo vůbec třeba organizovat – ony už byly sladěné předem! vystoupení vyvrcholilo rychlým bubnováním… a pak byl konec. Věříme ale, že to nebylo naposled, kdy jsme si s tak šikovnými dětmi z waldorfské školky zahráli!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Spontánní bubnování®

Česky English