Týdenní rekreační program pro děti

Plánujete uspořádat dětský tábor pro děti od 6 do 15 let a chcete dětem nabídnout něco nového? Nabízíme Vám týdenní program pro dětské tábory tématicky zaměřený na hudbu, tanec a zpěv.

Klíčová fakta o programu:

  • Každý den krátký program pro děti se zaměřením na hudbu v rozsahu 3 až 4 hodiny. Ve zbývajícím čase bude zajištěn další návazný program (hry, pohyb v přírodě atd.).
  • Poslední den tábora bude zaměřen na vyvrcholení celotýdenního programu. Děti předvedou rodičům, co se za týden naučily.
  • Program je určen pro skupiny od 15 dětí.

 

Africké bubny

Africké bubny

Co vám můžeme konkrétně nabídnout?

Nevšední zážitek s rytmickými a dechovými hudebními nástroji jako jsou africké bubny djembe, šamanské rámové bubny, chřestidla, ozvučná dřívka, dešťové hole, koncové píšťaly, dále pak tanec s orientálními šátky či volně improvizovaný tanec. Samozřejmě budeme využívat i svůj vlastní hlas.

Vaše děti získají během týdne nové zkušenosti:

  • ve hře na jednotlivé hudební nástroje: bubny, koncovky, dřívka atp.,
  • s prací s hlasem,
  • s pohybem v rytmu hudby, kterou budeme společně tvořit,
  • naučí se nové lidové písničky a získají schopnost vytvářet si vlastní písničky formou hravé improvizace,
  • a získají více sebevědomí a důvěry v sebe a spřízněný kolektiv.

 

V čem je naše nabídka přínosná právě pro Vaše děti?

Zvuk rytmických nástrojů a hudební nástroje samotné jsou nám lidem velmi blízké již od dávných časů a mají bohatou tradici. Zpívat, tancovat a hrát je přirozeností každého z nás.

Hra na hudební nástroje pozitivně podporuje a stmeluje kolektiv dětí. Je to jeden ze způsobů, jak se spolu mohou naučit komunikovat a vyjadřovat svoje emoce, pocity a nálady, aniž by musely použít slova.

 

Koncovky

Koncovky

Cílová skupina

Není nutné, aby se děti učily noty nebo osnovu hry. Zkušený lektor děti provede prvními krůčky k jejich vlastní inspiraci a podpoří jejich odvahu experimentovat. Děti nemusí mít žádné předchozí hudební zkušenosti.

Při hře nepoužíváme výkonnostní hodnocení (známky, body atp.). Každý z nás má svůj osobitý talent a nadání tvořit. Je třeba plně respektovat dovednost, se kterou dokáže dítě přijímat nové zkušenosti.

 

Nástroje k zapůjčení

Máme k dispozci dostatek hudebních nástrojů: bubny africké i šamanské. Dřívka a jiné rytmické nástroje. Koncové píšťaly a orientální šátky.

 


Vaše nabídka mne zaujala

To je skvělé! Rádi Vás seznámíme s podrobným konceptem našeho týdenního programu. Program rádi uzpůsobíme Vašim podmínkám a možnostem. Též můžeme pomoci s nalezením a zajištěním lokality, kde tábor uspořádat. Neváhejte nás kontaktovat.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Spontánní bubnování®

Česky English