Kamínka 2011

Hudebně taneční skupina Sueneé

V pátek 25. března 2011 jsme se v sestavě Sueneé, Martina Marková, Martina Vavrochová, Hanka Janoušková a Bedřich Janoušek vydali budit vedoucí pionýrů do 6. ZŠ v Mladé Boleslavi na akci Kamínka 2011.

Bubnování mělo být překvapením, tak jsme se před devátou hodinou večerní připravili do tělocvičny, bubny skryli a čekali. Úderem deváté byli účastníci vpuštěni do tělocvičny a my se tvářili „jakoby nic“, i když to moc dobře nešlo, protože několik bubnů bylo viditelných. Blok začínal stínovým představením organizátorů, které bylo pracovně nazváno „budíček“ a zvuk opravdového budíku skutečně zazněl! Vzápětí herec začal hrát na buben a k němu se přidal Sueneé i my ostatní. Na úvod jsme účastníkům zahráli sami, a hned po krátké pauze, která byla nutná na rozdání bubnů a ostatních hudebních nástrojů, se zapojili i ostatní.

Účast byla hojná, bubeníků bylo více než 100! a zvuky bubnů se ve velké tělocvičně rozléhaly. Přestože jsme se s účastníky viděli poprvé, velmi rychle jsme se sladili a zněli jako jeden obrovský orchestr! Pionýrské vedoucí hra nadchla a mnozí také k bubnům zpívali, podporováni Sueneém. Čas vyhrazený pro bubnování velmi rychle utekl, jakoby se smrskl pod energií tranzu, do kterého jsme se všichni na chvíli dostali. Přestože jsme hráli skoro hodinu, po skončení jsme si říkali „to už je konec? Vždyť to vypadalo jen jako 10 minut…“

Před koncem společného hraní organizátoři rozdali účastníkům píšťalky a tudíž poslední minuty bubnování se prolínaly velmi hlasitými zvuky píšťalek, nutno ale dodat, že pískání bylo v rytmu bubnů 🙂

Odjížděli jsme nabití energií a s radostí, že akce se povedla, organizátoři byli spokojení a my se těšíme na další spolupráci!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Spontánní bubnování®

Česky English